Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Kauçuk Zemin Nedir?

Kauçuk Zemin Nedir?

Kauçuk, bitki  elde edilen bir lif. Doğal kauçuk, ağaçların özsuyundan yapılır. Sentetik kauçuk, kimyasal endüstri tarafından yağdan üretilir. Her iki tür de çok yönlü maddelerdir.

 

Brezilya, Seylan, Meksika, Cava Adası, Orta ve Doğu Afrika’da yetişir. Yüzlerce yıldan beri, doğal kauçuk, kauçuk ağacına çizikler atmak suretiyle süt halinde akan içindeki özsuyu toplayarak, bu suyu kurumaya ve sertleşmeye bıraktıktan sonra çeşitli muamelelerle kullanılarak elde edilmektedir. 20. yüzyıl boyunca, kimyadaki ilerlemeler, yağdaki kauçuğun kullanılarak suni versiyonunun yapılmasına imkân tanıdı. Her yıl üretilen 18 milyon ton kauçuğun 2/3′si sentetiktir.

 

Kauçuk Zemin Yer Zemin Döşemeleri

Zengerler Bünyesinde 06mm/2mm Özel Yıkanmış Hijyenik Anti Kanserojen SBR&EPDM Kauçuk Granüller ile m2 Ye 22.5 Kg.Olmak Üzere %8 Bayındır Binder ve %4 Elastik Epoxy Kullanılarak ve Zenger Patentli Özel Kimyasallar eklenerek Sporcu Sağlığına ve Çocuk Oyun Alanlarında Kullanıma Uygun Standartlarda Uluslararası Akreditasyonlu Test Raporları Sonuçlarına Uygun Bir Şekilde Üretilmektedir.

Zenger Teknik Olarak SBR&EPDM Granüllerini de Kendi Bünyesinde Zengerler Fabrika ve Geri Dönüşüm Tesislerinde Üretmektedir.

Bayındır ve Zemin Yapıştırıcılarını da Beraber Olduğu Ortak Şirketimiz Karotaş Bünyesinde Yine Kendi Kimyasal İZOKİM PU Yapıştırıcı Tesislerinde ULUSLARARASI Kalite Standartlarında İmal Etmektedir

 

Comments are closed.